Вростання нігтьової пластини, або оніхокриптоз – це поширений запит пацієнтів у кабінеті подолога. Якщо вам доводилось відчувати дискомфорт від посиленого тиску нігтя у колонігтьовий валик, ви відчували запалення у місці дотику нігтів до шкіри, то ви знаєте, про що йдеться. Позбутися не тільки неприємних відчуттів від врослого нігтя, а й самого захворювання оніхокриптоз можна звернувшись за консультацією до спеціаліста подолога якомога скоріше, на першій стадії захворювання.
Чому з’являється оніхокрипоз? Причин дуже багато. Є люди, які просто мають генетичну схильність до цієї патології. Існують і інші провокуючі фактори: носіння тісного незручного взуття, посилене навантаження на стопи при заняттях спортом чи професійній діяльності, грибкові захворювання, неправильне підрізання нігтьової пластин, травми пальців, або сукупність патологічних факторів. Часто пацієнти ігнорують початкові симптоми захворювання, відкладаючи візит до лікаря на потім, і звертаються тоді, коли подолог вже не може допомогти.
Подолог, це той спеціаліст, який займається проблемами стоп та нігтів, і зокрема – лікує оніхокриптоз переважно першої стадії, малоінвазивними консервативними методами. На другій, третій стадії захворювання частіше вже потрібне хірургічне втручання, з видаленням росткової зони нігтя. У такому разі доречнішим буде звернутися до лікаря хірурга.
Подологічні методи корекції врослого нігтя:
- Інструментальний. Кінчик вростаючої нігтьової пластини, спеціаліст обережно видаляє професійним стерильним інструментом. Якщо присутнє незначне запалення – призначається місцеве лікування. Слід зазначити, що при всій простоті такої процедури, виконувати її треба правильно, дотримуючись медичного протоколу. Спроби самостійного видалення нігтя в домашніх умовах, часто призводить до запалення та погіршення ситуації.
- Тампонада, або тампонування нігтьових валиків. Це процедура, яка допомагає розвантажити палець, виконуючи роль амортизатора, та не даючи кінчику нігтя давити на колонігтьовий валик. Для цього подолог встановлює спеціальну пов’язку- тампонаду між вільним краєм нігтьової пластини та валиком великого пальця. Тампонада полегшує біль та тимчасово знімає дискомфорт.
- Лікування врослого нігтя за допомогою коригуючих систем – ортоніксія. Це спеціальні подологічні системи, такі як титанова нитка, скоби та пластини. Суть лікування полягає у встановленні системи на врослий ніготь таким чином, щоб не давати можливості нігтьовій пластині закручуватися та стискати валик. Носити такі системи треба не один місяць, тому це лікування потребує часу та терпіння. Але є досить ефективним при оніхокриптозі. Після тривалого носіння пластини, ніготь вирівнюється і росте правильно. Важливо дотримуватись схеми лікування та завчасно робити корекцію скоби, так як ніготь відростає і потребує заміни системи.
Консультація подолога – перший крок на шляху до одужання від оніхокриптозу. Звернення до професійного спеціаліста – це гарантія якісної фахової допомоги та виконання умов стерильності за медичними стандартами.