Щодня ми стикаємось зі стресом. Він може бути пов’язаний як з робочими питаннями, так і проблемами всередині родини, а також фінансовими зобов’язаннями та іншими факторами. Втім на вразливість організму до стресу можуть впливати й інші фактори: наприклад, генетика або рівень соціальної підтримки. Хронічний стрес може підвищувати ризик різних захворювань, тому важливо вміти правильно йому протидіяти. Поговоримо про це детальніше.
Приділяйте увагу фізичній активності
Якщо ви відчуваєте стрес, важливо приділяти максимальну увагу активним рухам. Це дозволяє зменшити нервове напруження та покращити настрій. Одне з наукових досліджень показало, що аеробні вправи двічі на тиждень не тільки покращують тонус організму, але й сприяють зменшенню стресу. Починати можна з найпростіших занять: ходьба пішки або їзда на велосипеді. Втім надалі можна збільшувати навантаження шляхом більш активних тренувань.
Харчуйтесь збалансовано
Наше харчування впливає не тільки на фізичний стан, але й психологічний. Одне з досліджень минулого року показало, що вживання великої кількості цукру сприяє підвищенню рівня стресу. Хронічне моральне навантаження збільшує потяг до їжі, що може призводити до проблем із зайвою вагою. Дуже важливо достатню увагу приділити збалансованому раціону, до якого мають входити фрукти, овочі, джерела білка (риба, м’ясо, бобові), горіхи та насіння. Такий підхід до харчування покращить процес травлення та підвищить тонус організму.
Обмежте вплив гаджетів
Для боротьби зі стресом важливо звести до мінімуму час перед екраном. Саме тому смартфони, комп’ютери та планшети варто використовувати лише у разі необхідності. Перед сном дуже важливо максимально обмежити їх присутність у своєму житті, оскільки вони можуть викликати безсоння та підвищувати рівень стресу.
Приділяйте час собі
Це чудова можливість потурбуватись про своє ментальне здоров’я. Рекомендується проводити час так, як подобається саме вам. Це можуть бути як звичайні прогулянки на вулиці, приймання ванни, читання книжок, так і приготування здорової їжі чи виконання спортивних вправ. Така практика знизить рівень стресу та покращить якість життя. Можна додати й ритуал запалення аромалампи, оскільки деякі ефірні олії (наприклад, лаванда, троянда, бергамот, сандалове дерево) сприяють розслабленню. Ароматерапія дозволяє не тільки зменшити тривогу, але й покращити сон.
Започаткуйте практику ведення щоденника
Практика ведення щоденника емоцій дозволяє зменшити стрес та занепокоєння. В ньому ви можете записувати всі свої переживання та думки. Така практика рекомендована людям, які схильні до депресій. Ведення щоденника дозволяє покращити якість життя шляхом аналізу емоцій та подій, які до них призводять.
Обмежте вживання кофеїну
Кофеїн міститься в каві, чаї та шоколаді. Його надмірне споживання посилює тривогу та стрес, а також шкодить сну. Рекомендується або повністю відмовитись від кофеїну, або обмежити його споживання. Цілком допускається вживання 1-2 чашок кави на день.
Знайдіть підтримку у близьких та друзів
Для боротьби зі стресом рекомендується знайти соціальну підтримку родини та друзів. Якщо ви почуваєтесь самотнім, то можете приєднатись до будь-яких курсів або стати волонтером. Таким чином ви отримаєте нові знайомства та зможете отримати моральну підтримку.
Уникайте прокрастинації
Прокрастинація може не лише зашкодити продуктивності, але й стати причиною виникнення стресу. Якщо ви спостерігаєте за собою постійне зволікання зі справами, варто скласти їх список, обов’язково впорядкувати за пріоритетністю. Завжди встановлюйте дійсно реалістичні плани. Працюючи над виконанням справ, важливо завжди давати собі час на відпочинок.
Вживайте додаткові дієтичні добавки
Медикаментозна підтримка організму теж має важливе значення. Втім її проведення можливе лише після консультації з лікарем. Та є певні безпечні дієтичні добавки, які дозволяють покращити настрій та зменшити стрес шляхом додаткового постачання важливих поживних речовин.
Чудово зарекомендував себе Інозітол від Solgar, який є ефективним засобом при гормональних порушеннях, розладах нервової системи, нестабільному емоційному фоні. Також для зменшення рівня стресу рекомендується вживати магній, оскільки цей мінерал важливий для підтримки роботи нервової системи.
Проводьте час на природі
Довгі піші прогулянки суттєво зменшують стрес. Найкраще проводити час в парках та лісах, адже занурення у природу позитивно впливає на ментальне здоров’я людини. Навіть 10 хвилин у природному середовищі дозволяють покращити психологічний стан, викликаючи відчуття щастя та задоволення.