Як підтримати здоров’я опорно-рухового апарату: 7 важливих порад

Кістково-м’язова система дає нашому тілу форму і дозволяє рухатися та виконувати будь-які фізичні дії. Щоб забезпечити повноцінне активне життя, важливо підтримувати міцність наших кісток та м’язів. Саме це дозволяє нам відчувати себе здоровими та активними. Втім, на жаль, різні проблеми опорно-рухового апарату широко поширені, особливо у літньому віці. Деякі з них навіть обмежують здатність рухатись та виконувати повсякденні дії. Саме тому рекомендується заздалегідь подбати про здоров’я опорно-рухового апарату. Спеціалісти Medical Center поділились порадами, як зменшити ризик виникнення болю та травм.

Стежте за своєю рухливістю

Наші кістки, м’язи та суглоби потребують руху для того, щоб залишатися здоровими. Рекомендується приділяти щонайменше 150 хвилин помірній фізичній активності щотижня. Це може бути будь-що: некваплива прогулянка, садові роботи, плавання, йога. Як варіант — 75 хвилин щотижня на інтенсивні заняття: біг, активні спортивні ігри тощо. Не забувайте, що ви маєте рухатись щодня, тому краще проміняйте поїздку на громадському транспорті на неквапливу прогулянку пішки: особливо якщо цьому сприяє гарна погода.

Додатково рекомендується потроху виконувати вправи з навантаженням. Це покращує щільність кісток та запобігає розвитку остеопорозу. Крім того, вони забезпечують стабільність та підтримку хребта.

Обов’язково акцентуйте на харчуванні

Для підтримки здоров’я опорно-рухового апарату надзвичайно важливо правильно харчуватися. Рекомендується дотримуватись збалансованої дієти, яка включатиме свіжі овочі, фрукти, молочні та цільнозернові продукти. Для забезпечення здоров’я та правильного функціонування кісток, м’язів та суглобів важливо забезпечити надходження всіх необхідних вітамінів, мінералів та білків.

Обов’язково слід приділити увагу гідратації. Вода зміцнює м’язи шляхом доставки кисню до клітин тіла. Також вона відповідає за змащування та амортизацію суглобів.

Не нехтуйте прогулянками на свіжому повітрі

Прогулянки є основою нашого хорошого самопочуття. Під час них ми використовуємо різні групи м’язів, а також рухаємо суглоби, що підтримує їхню гнучкість та мобільність. Крім того, прогулянки сприяють розвитку та зміцненню м’язів. Активні прогулянки дозволяють покращити кровообіг, а також зміцнити суглоби та кістки. Ще на свіжому повітрі ми маємо можливість отримати вітамін Д, який надзвичайно важливий для нашого опорно-рухового апарату.

Практикуйте правильну поставу

Правильна постава допомагає утримувати кістки та суглоби в оптимальному положенні. Завдяки цьому забезпечується рівномірне розподілення ваги, а також навантаження на суглоби під час руху. Так можна уникнути аномального зношування поверхонь суглобів. Правильна постава покращує функціонування м’язів, а також зменшує ризик ушкоджень, а також виникнення болю у суглобах.

Відмовтесь від шкідливих звичок

Для підтримки опорно-рухового апарату рекомендується відмовитись від шкідливих звичок. Паління може сприяти розвитку остеопорозу та ревматоїдного артриту, а також погіршити хронічні захворювання на кшталт артрозу. Шкідливі звички, в тому числі й надмірне вживання алкоголю, призводять до втрати м’язової маси, а також зниження міцності опорно-рухового апарату. Відмова від них покращить здоров’я: як фізичне, так і ментальне.

Приділяйте достатньо уваги повноцінному відпочинку

Сон є найкращим часом для нашого організму, оскільки саме в цей період відбуваються процес регенерації тканин. Таким чином забезпечується відновлення м’язової тканини, а також зміцнення суглобів після фізичних навантажень. Недостатня кількість сну призводить до розвитку запалення в організмі, що призводить і до різних негативних наслідків. Під час сну наші м’язи розслабляються та відновлюються, що дозволяє уникнути їх перенавантаження. Нестача відпочинку може стати причиною погіршення координації рухів, що, на жаль, нерідко збільшує ризик травм.

Регулярно проходьте медичні огляди

Для підтримки опорно-рухового апарату важливо проходити регулярні медичні огляди. Вони дозволяють виявити ознаки захворювання на ранніх стадіях. Знаючи про ризики, можна своєчасно вжити профілактичні заходи або почати лікування. Цей процес варто довірити спеціалістам. Звернувшись до досвідчених спеціалістів у питаннях ортопедії, ви отримаєте повноцінну консультацію щодо профілактики або лікування.