Гіалуронова кислота — основа зволоження нашого організму

Наше здоров’я залежить від великої кількості різних факторів: правильного харчування, активного способу життя та належного догляду за собою. Втім організм додатково потребує певних речовин, які здатні підтримувати нормальне функціонування всіх тканин та ключових процесів. Не виключенням є й гіалуронова кислота, яка необхідна для збереження нашого фізичного та ментального добробуту. Пропонуємо дізнатись про її роль трішки більше.

Особливості гіалуронової кислоти

Щоб розуміти роль речовини для нашого організму, варто дізнатись більше про неї. Отже, гіалуронова кислота — це несульфований полісахарид, надзвичайно важливий для всіх живих організмів. Вона знаходиться в шкірі та сполучній тканині, а також присутня в слині, нервових волокнах та синовіальній рідині.

Саме гіалуронова кислота утримує молекули води, що забезпечує еластичність шкіри та формує захисний бар’єр від негативних впливів середовища. Цей комплексний процес допомагає уникнути появи сухості та лущення шкіри, а також підтримує гідробаланс тканин на оптимальному рівні. Унікальна будова цієї речовини та її велика молекулярна маса дозволяють їй працювати як губка, зберігаючи значну кількість молекул води безпосередньо в організмі.

Вперше про властивості гіалуронової кислоти заговорив біохімік Карл Мейєр майже 100 років тому. Втім детальне вивчення її властивостей тривало аж до 2009 року. Це принесло розуміння цінності сполуки, що викликало справжній «гіалуроновий бум» у різних країнах світу. Сьогодні її можна зустріти у складі різних косметичних продуктів, а також препаратів для підтримки функціонування організму.

Чому гіалуронова кислота важлива для нашого організму?

Вона є дуже ключовою речовиною, яка бере участь у великій кількості біологічних процесів. Наприклад, вона відповідає за міграцію та правильний поділ клітин. Ще вона сприяє транспортуванню до запалених зон допоміжних речовин, а також допомагає в процесі регенерації тканин. Варто враховувати, що гіалуронка міститься у всіх рідинах, регулює їхню в’язкість, завдяки чому організм функціонує без збоїв. Гіалуронова кислота зустрічається у трьох станах: рідкому (наприклад, у слині), твердому (складова частина кісткової тканини), у формі гелю (склоподібне тіло очей).

Синтез речовини здійснюють спеціальні клітини — фібробласти (вони також відповідають за виробництво еластину та колагену). Кількість кислоти в організмі може змінюватись, враховуючи різні процеси в організмі. Наприклад, при запаленнях або переломах речовина виробляється більш активно.

Чим небезпечний дефіцит гіалуронки?

Нестача речовини в організмі може розвиватися під впливом ультрафіолетового випромінювання. Під дією сонячних променів наша шкіра зазнає пошкоджень, а клітини-фібробласти піддаються ушкодженню. Саме це призводить до зниження вироблення нашим організмом гіалуронової кислоти.

Нерідко дефіцит виникає через ведення нездорового способу життя. Зазвичай неправильне харчування, шкідливі звички та недостатня фізична активність можуть значно знизити синтез важливої речовини. Звичайно ж, свій негативний вплив можуть мати й хронічні запальні захворювання, а також проблеми з щитовидною залозою. Дефіцит сполуки також може бути викликаний стресом.

Основними симптомами дефіциту гіалуронової кислоти можна назвати: сухість шкіри, зморшки, зниження тонусу шкіри та її еластичності. Нерідко виникає біль у суглобах. Випадіння волосся також може свідчити про нестачу гіалуронки.

Основні різновиди гіалуронової кислоти

Сполука широко використовується у медицині та косметології. Втім є відмінності речовини за будовою молекул та властивостями. Загалом розрізняють:

  • низькомолекулярну кислоту (до 100 кДа) — з протизапальними властивостями, тому зазвичай широко використовується у косметології для лікування дерматитів, псоріазів та опіків. Нерідко входить до складу антивікових засобів, оскільки чудово зарекомендувала себе у розгладжуванні зморшок;
  • середньомолекулярна кислота (100-500 кДа) — сприяє активації роботи фібробластів, завдяки чому стимулюється самостійний синтез гіалуронки в організмі. Зазвичай використовується як ін’єкція для лікування офтальмологічних проблем та артриту;
  • високомолекулярна кислота (понад 900 кДа) — відрізняється антиоксидантними властивостями. Зазвичай використовується як філер для збільшення об’єму губ та зміни форми обличчя.

У косметичних продуктах та інших засобах використовують різні комбінації гіалуронової кислоти. Харчові добавки у вигляді таблеток або капсул чудово засвоюються організмом, забезпечуючи при цьому глибоке зволоження тканин протягом тривалого періоду часу.

Ще про користь гіалуронки

В першу чергу речовина відома у всьому світі як ключовий «зволожувач». Насправді гіалуронова кислота https://vitaworld.com.ua/now-foods-gialuronovaya-kislota-msm-60-gelevyh-kapsul допомагає зберігати велику кількість вологи, що зменшує сухість шкіри та кількість подразнень, сприяючи в тому числі й розгладженню зморшок.

Не менш важлива вона й для підтримки суглобів. Наприклад, речовина сприяє забезпеченню їх «мастилом», завдяки чому зменшується тертя між суглобовими поверхнями під час будь-яких рухів. Крім того, вона забезпечує оптимальний рівень зволоженості суглобів, а також покращує їхню гнучкість, зменшуючи болісність рухів.

Гіалуронова кислота надзвичайно корисна для нашого волосся. Вона забезпечує не лише зволоження, але й сприяє покращенню структури волосся, роблячи його більш міцним та еластичним. Крім того, вона сприяє захисту від шкідливих впливів.

Гіалуронка має чимало переваг у терапії дерматиту. Оскільки вона має протизапальні властивості, вона сприяє зменшенню запалення шкіри, а також забезпечує зволоження. Вона створює захисний бар’єр, завдяки чому запобігає проникненню інфекцій та інших агресивних чинників.

Сполука надзвичайно важлива й для жіночого здоров’я. Вона забезпечує зволоження та зменшення сухості слизових оболонок вагіни. Завдяки протизапальним властивостям вона знижує подразнення вагінальних тканин. Вона надзвичайно важлива у період менопаузи, коли зниження вироблення естрогенів призводить до різних проблем зі слизовими оболонками.

Гіалуронова кислота має надзвичайно важливе значення для підтримки життєдіяльності нашого організму. Саме тому важливо стежити за своїм самопочуттям та додатково вживати спеціалізовані добавки від перевірених виробників.