Всі ми добре знаємо, що важливе значення для здоров’я мають вітаміни. Та крім них є і мінерали, які ділять на дві групи: макро- та мікроелементи. Вони впливають на більшість процесів в організмі, починаючи від налагодження роботи нервової системи й закінчуючи контролем рівня холестерину. Пропонуємо дізнатись більше про їх особливості та вплив на людське тіло.
Макроелементи та вплив на здоров’я людини
Макроелементи – це поживні речовини, необхідні нашому організму у великих кількостях. До їх числа належать кальцій, фосфор, магній, натрій, калій, хлорид. Кожен з них виконує свою задачу для підтримки належного функціонування організму.
Кальцій
Насправді це найпоширеніший мінерал в організмі, оскільки він необхідний для кісток та зубів. Він накопичується у кістках, і у випадку дефіциту (якщо мінерал не надходить ззовні) цей ресурс використовується нашим організмом. Також він впливає на роботу серця та нервової системи. Дуже важливо отримувати достатню кількість макроелемента, оскільки це запобігає втраті кісткової тканини.
Джерелами кальцію є молочні продукти (наприклад, сир, йогурт), зелені овочі (шпинат, брокколі), риба (лосось, сардина), а такоє соєві продукти. На перекус можна вживати сухофрукти, а також насіння соняшника. Для додаткової підтримки можна вживати різні харчові добавки – наприклад, “Кальцій, магній, цинк + D3” від 21st Century, яка містить комплекс важливих мінералів для підтримки здоров’я.
Фосфор
Фосфор – це мінерал, який також важливий для підтримки зубів і кісток. Саме цей макроелемент бере участь в енергетичному обміні. Необхідний він і для роботи нервової системи.
Найчастіше для одержання достатньої кількості мінералу в організмі важливо дотримуватись здорової дієти. Бажано включити до раціону м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти. Не варто оминати увагою горіхи, насіння, сухофрукти, кукурудзу, рис, горох, картоплю та різні цитрусові.
Магній
Цей мінерал бере участь у різних обмінних процесах. Окрім цього, він є структурним компонентом клітинних мембран та хромосом. Додатково магній підтримує роботу серцево-судинної системи.
Магній переважно міститься в зелених овочах, бобових, горіхах та насінні. Ще слід додати до раціону темний шоколад, морепродукти, авокадо та різні сухофрукти.
Натрій, калій і хлорид
Кожен з цих мінералів має свої функції. Наприклад, натрій регулює водний баланс в організмі, а також бере участь у скороченні м’язів. Також він допомагає підтримувати кислотно-лужний баланс організму. Найкращим його джерело є сіль та морська риба, а також сир, молоко, овочі.
Калій – важливий макроелемент, який підтримує роботу серцево-судинної та нервової систем. Також він необхідний для збереження правильного балансу рідини в клітинах, а ще для контролю кров’яного тиску. Калій міститься в бананах, авокадо, шпинаті, молочних продуктах та картоплі.
Хлорид необхідний для утворення шлункового соку, завдяки якому засвоюються харчові речовини, а також для регулювання водного балансу. Для поповнення його запасів в організмі слід вживати сіль, морепродукти та сир.
Мікроелементи
До групи мікроелементів входять мінерали, які необхідні нашому організму у малій кількості. До них відносять: залізо, цинк, селен, йод, фтор, хром, мідь, марганець та молібден. Вони беруть участь у регулюванні роботи нервової системи та обмінних процесах, скороченні м’язів тощо. У разі нестачі мікроелементів можуть виникати найрізноманітніші проблеми зі здоров’ям на кшталт анемії, захворювань репродуктивної або нервової систем.
Для забезпечення організму достатньою кількістю мінералів рекомендується дотримуватись збалансованого раціону. Дуже важливими складовими дієти є м’ясо та риба, овочі та фрукти, зернові та молочні продукти. Для додаткової підтримки організму за рекомендацією лікаря можна додатково вживати різні харчові добавки з мінералами. Не забувайте, що слід суворо дотримуватись вказаного дозування та в жодному разі не пити надмірну кількість препарату, оскільки це може призвести до появи побічних ефектів, а також виникнення проблем зі здоров’ям.