Як зберегти здоров’я зубів?

Зберегти здоровʼя зубів – звучить ніби це завдання із зірочкою, чи не так? Насправді це по силам кожній людині, якщо дослухатися до порад стоматологів та якомога чітко виконувати всі рекомендації.

У цьому матеріалі стоматологія в Одесі NikaDent Family поділиться кількома дієвими порадами, що допоможуть зберегти зуби.

Правильна гігієна

Найбанальніша та найважливіша порада, виконати яку набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Часто люди впевнені в тому, що чистять зуби правильно та якісно, але все одно жаліються на наявність карієсу, кровоточивість ясен тощо.

Тож як правильно доглядати порожнину рота?

  • Чищення зубів має відбуватися 2 рази на день по 2 хвилини. Зранку після сніданку та ввечері після останнього прийому їжі.
  • Вечірнє чищення зубів має включати використання йоржиків та нитки для міжзубних проміжків, щітки, скребка для зубів, а також монопучкової щітки для малодоступних ділянок.
  • Протягом дня після прийомів їжі рекомендується ополіскувати порожнину рота, аби прибрати залишки їжі.

Кожен раз, коли ви чистите зуби, ви маєте досягти такої ж гладкості зубів, як і після професійної гігієни у стоматолога.

Регулярні профілактичні візити

Навіть люди, які ретельно чистять зуби, можуть пропускати різні важкодоступні ділянки. Тому кожні 6 місяців необхідно завітати на прийом до лікаря-стоматолога. Під час цього візиту лікар:

  • Огляне зуби та слизову оболонку, визначить, чи немає патологічних процесів.
  • Проведе професійну гігієну – прибере наліт, пігментації, тверді зубні відкладення, якщо вони у вас є.
  • Дасть поради по догляду та призначить лікування, якщо воно необхідне.

Своєчасне звернення до лікаря – запорука попередження проблем із зубами або їх виявлення на ранніх стадіях, коли вони ще не є загрозою для зубів.

Ортодонтичне лікування

Якщо ви або ваша дитина потребуєте ортодонтичного лікування із брекет-системою або іншим апаратом, не треба відкладати це у довгий ящик.

Патологічний прикус може викликати вторинні захворювання через нерівномірні навантаження на зуби, мʼязи та суглоби, скупченість зубів, травми слизової тощо.

Вчасна заміна реставрацій

Старі реставрації – бомби вповільненої дії в порожнині рота. Вони можуть провокувати вторинний карієс, збирати на собі зубний наліт, псувати сусідні зуби та навіть призвести до втрати опорних зубів.

Металокерамічні коронки та композитні реставрації необхідно змінювати кожні 4-5 років, циркони та кераміку (безметалову) варто замінювати кожні 7-8 років.

Дізнатися більше про профілактику та лікування зубів ви зможете за посиланням на сторінці https://nikadent-family.com.ua/ua/stomatolohiia/.