Зберегти здоровʼя зубів – звучить ніби це завдання із зірочкою, чи не так? Насправді це по силам кожній людині, якщо дослухатися до порад стоматологів та якомога чітко виконувати всі рекомендації.
У цьому матеріалі стоматологія в Одесі NikaDent Family поділиться кількома дієвими порадами, що допоможуть зберегти зуби.
Правильна гігієна
Найбанальніша та найважливіша порада, виконати яку набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Часто люди впевнені в тому, що чистять зуби правильно та якісно, але все одно жаліються на наявність карієсу, кровоточивість ясен тощо.
Тож як правильно доглядати порожнину рота?
- Чищення зубів має відбуватися 2 рази на день по 2 хвилини. Зранку після сніданку та ввечері після останнього прийому їжі.
- Вечірнє чищення зубів має включати використання йоржиків та нитки для міжзубних проміжків, щітки, скребка для зубів, а також монопучкової щітки для малодоступних ділянок.
- Протягом дня після прийомів їжі рекомендується ополіскувати порожнину рота, аби прибрати залишки їжі.
Кожен раз, коли ви чистите зуби, ви маєте досягти такої ж гладкості зубів, як і після професійної гігієни у стоматолога.
Регулярні профілактичні візити
Навіть люди, які ретельно чистять зуби, можуть пропускати різні важкодоступні ділянки. Тому кожні 6 місяців необхідно завітати на прийом до лікаря-стоматолога. Під час цього візиту лікар:
- Огляне зуби та слизову оболонку, визначить, чи немає патологічних процесів.
- Проведе професійну гігієну – прибере наліт, пігментації, тверді зубні відкладення, якщо вони у вас є.
- Дасть поради по догляду та призначить лікування, якщо воно необхідне.
Своєчасне звернення до лікаря – запорука попередження проблем із зубами або їх виявлення на ранніх стадіях, коли вони ще не є загрозою для зубів.
Ортодонтичне лікування
Якщо ви або ваша дитина потребуєте ортодонтичного лікування із брекет-системою або іншим апаратом, не треба відкладати це у довгий ящик.
Патологічний прикус може викликати вторинні захворювання через нерівномірні навантаження на зуби, мʼязи та суглоби, скупченість зубів, травми слизової тощо.
Вчасна заміна реставрацій
Старі реставрації – бомби вповільненої дії в порожнині рота. Вони можуть провокувати вторинний карієс, збирати на собі зубний наліт, псувати сусідні зуби та навіть призвести до втрати опорних зубів.
Металокерамічні коронки та композитні реставрації необхідно змінювати кожні 4-5 років, циркони та кераміку (безметалову) варто замінювати кожні 7-8 років.
Дізнатися більше про профілактику та лікування зубів ви зможете за посиланням на сторінці https://nikadent-family.com.ua/ua/stomatolohiia/.