Зубне протезування в питаннях та відповідях

Відсутність навіть одного зуба потребує обов’язкового вирішення проблеми, адже порушується не тільки естетика обличчя, а й жувальна функція. Згодом це може призвести до проблем з травленням, змінам щелепи, асиметрії обличчя. Стоматологи пропонують ефективне вирішення – протезування зубів в Києві.

Коли встановлюють зубні протези?

Дентальний протез – спеціальний виріб, що встановлюється в ротовій порожнині і має відновити цілісність зубного ряду функціонально і візуально. Протезуванням займається лікар, який має відповідну спеціалізацію – стоматолог-ортопед.

Показання до протезування зубів:

  • часткова або повна відсутність зубів;
  • значне руйнування коронки зуба, через що неможливо поставити пломбу;
  • стан зубів, при якому показане лише видалення;
  • естетичні вади емалі, розміру та розташування зубів;
  • неможливість відновити зубний ряд іншими методами.

Які протези можна поставити в Україні?

Сьогодні в арсеналі стоматолога-ортопеда є вдосталь варіантів протезів, за допомогою яких можна повністю вирішити проблему адентії. Найперше, з чого починається протезування – це діагностика стану ротової порожнини і вибір типу конструкції – постійний чи знімний протез.

В чому переваги незнімних протезів?

Постійні або фіксовані конструкції встановлює стоматолог і весь строк експлуатації їх не знімають. Головний плюс незнімних протезів – це зручність у використанні. Конструкція дуже міцно тримається, комфортна для пацієнта, не потребує окремого догляду – зубні протези чистять разом з іншими зубами і періодично роблять гігієнічне чищення в стоматології.

Популярні види постійних протезів:

  • коронка: найпоширеніший вид незнімних протезів. Це штучний «ковпачок», що встановлюється на зуб, імплант або штифт. Призначені для відновлення окремих зубів. Коронки виготовляють з металокераміки, кераміки чи цирконію;
  • Мостоподібна конструкція: це кілька поєднаних в ряд коронок. Міст використовується, коли треба замінити від одного до трьох відсутніх зубів. Конструкція встановлюється на опорних зубах;
  • вкладка: міні-коронка або суперпломба – протез, що замінює зруйновану частину зуба. Застосовується, коли коронка зуба зруйнована більше, ніж на 50%;
  • вінір: різновид мікропротезів, дуже тонка (до 0,3 мм) накладка на передню частину зуба. Допомагає позбутися зовнішніх дефектів, робить вигляд зуба бездоганним.

Незнімне зубне протезування рекомендоване при частковій адентії, коли треба замінити зуби по одному або до 3-х зубів, розташованих поспіль.

Що таке знімний протез?

У випадках, коли зуби відсутні повністю або значною мірою, використовуються знімні протези – вироби, що фіксуються на щелепі, але пацієнт може їх самостійно діставати й одягати. Знімне протезування в наші дні – це зручно і естетично: штучні зуби виглядають як натуральні й такі ж міцні.

Різновиди знімних протезів:

  • акрилові протези: їх ще називають пластинковими. Це повний протез на щелепу, виготовлений з пластмаси. Найдешевший з усіх видів знімних виробів, але й з найменшим строком служби – до 2-3 років;
  • нейлонові протези: їхня відмінність від акрилових виробів – базис з медичного силікону, на якому встановлюються коронки. М’яка основа комфортніша у використанні за жорстку пластмасу і служать такі протезі довше – до 5 років;
  • бюгельні протези: особливістю конструкції є бюгель – металева дуга, що надає виробу додаткової міцності. Це найбільш комфортні та довговічні протези, розраховані на 10 років використання.

Як тримаються знімні протези?

В повних акрилових виробів – найгірша фіксація, тому вони зазвичай потребують використання стоматологічних клей-кремів. Нейлонові зубні протези на присосках тримаються значно краще за рахунок вакуумного ефекту. Найбільш надійно фіксуються бюгельні протези, через що їх називають частково-знімними. Тримаються вони на опорних зубах за допомогою замків (атачментів) чи гачків (кламерів). Ортопедичні конструкції можна носити цілодобово, а знімати лише для гігієнічних процедур.

Скільки коштує протезування зубів?

Вартість відновлення зубного ряду залежить від кількох факторів: типу протезу, кількості замінюваних зубів, матеріалу протезу. Серед постійних протезів найдешевше встановити вкладку чи металокерамічну коронку. Цирконієвий чи керамічний протез буде в 2-3 рази дорожчим. Протезування з мостоподібними конструкціями ще дорожче, адже протез в кілька разів більший за звичайну коронку. Вартість вінірів – від 8–9 тис. за один зуб.

Скільки коштує знімне протезування в Києві, можна дізнатись на сторінці https://healthydent.ua/uk/uslugy/znimni-protezy. Найдешевшими є акрилові протези, найдорожчими – бюгельні конструкції з замковою фіксацією (на атачментах). Вибрати оптимальний з вартістю та медичними показаннями варіант протезування можна на прийомі стоматолога-ортопеда.